O NAS
RESTAURACJA
Restauracja Pod Złotym Lwem mieści się w zabytkowej kamienicy na Starym Rynku w samym centrum malowniczego, niewielkiego miasta Puck, leżącego nad Zatoką Pucką.
To miejsce wyjątkowo przytulne, a jednocześnie stylowe. Ściany z oryginalnie zachowanego kamienia utrzymują historyczne dziedzictwo kamienicy, a drewniane elementy dodają wnętrzu ciepła. Pomimo piwnicznego umiejscowienia, siedząc przy stoliku, można poczuć się jak przy prawdziwej włoskiej uliczce, a dodatkowo w klimat wprowadzają drzewa oliwne otaczające wnęki okienne.
W okresie letnim nasi Goście mają możliwość usiąść w ogródku mieszczącym się na Rynku.
RESTAURACJA | Kuchnia
Nasza kuchnia oparta jest przede wszystkim na świeżych, sezonowych składnikach, z których pieczołowicie komponujemy doceniane przez wielu potrawy. Nie dodajemy żadnych ulepszaczy, a produkty, które kupujemy pochodzą ze sprawdzonych miejsc.
W menu znajdziecie Państwo zarówno dania mięsne oraz ryby i owoce morza. Z kolei makarony i sałatki są u nas wyjątkowo doceniane. Przygotowaliśmy również kilka propozycji dla wegetarian, a także menu specjalnie dla dzieci lub na mniejszy głód.
KAMIENICA | Historia
Puck to miasto, którego historia sięga III w n.e., kiedy to było jedynie osadą, a po wielu wydarzeniach stało się pierwszym w Polsce portem wojennym. W 1920 r. w Puckim porcie odbyły się zaślubiny Polski z morzem.
Historia naszej kamienicy numer 17 na Starym Rynku (wcześniej Plac Wolności) sięga XVIII wieku. W roku 1971 została wpisana do rejestru zabytków jako zajazd "Pod Lwem", który to był prowadzony od początku XX wieku przez Hermanna Brose (Gasthaus unter Goldene löwe).
Po przejęciu kamienicy przez aktualnych właścicieli, w roku 2009 na terenie działki przeprowadzono badania archeologiczne, w czasie których ustalono, że murowana zabudowa kamienicy zniszczyła wcześniejsze przypuszczalnie drewniane konstrukcje. W trakcie poszukiwań znaleziono także liczne stare przedmioty takie jak fragmenty naczyń ceramicznych, a także skórzane obuwie z późnego średniowiecza, dziewiętnastowieczny świecznik i monety wybite za panowania króla Zygmunta III Wazy oraz króla Augusta III.
Przez zaniedbania budynku w czasie komunizmu, kamienica była w fatalnym stanie i nadawała się jedynie do rozbiórki. Nowi właściciele po zakończeniu badań archeologicznych w ciągu trzech lat dokonali gruntownego remontu budynku. Postarali się zachować historyczny wygląd kamienicy, poprzez odnowienie ozdobnych zwieńczeń na budynku. Wiele ścian oraz prawie wszystkie drewniane belki i kamienie na ścianach wewnątrz zachowały się w oryginalnej formie.